Montaż klimatyzacji

Aby zamówić montaż systemu – umów się z nami na bezpłatny i niezobowiązujący pomiar. Napisz maila lub zadzwoń do nas! Jeśli masz wątpliwości, bądź nie wiesz jak dobrze dobrać klimatyzator do Twojego pomieszczenia nasz specjalista wytłumaczy wszystkie niejasności co do zakupu klimatyzatora i jego montażu. Montaż to indywidualny proces i podlega też indywidualnej wycenie, zaproponujemy najbardziej atrakcyjną ofertę jaką można spotkać na Śląsku!

Zamów darmowy pomiar i wycenę

Usługa montażu

Każdy montaż to indywidualny proces. Poniżej ujete zostały podstawowe i typowe usługi zawarte w cenie montażu.

 • montaż jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej w miejscu uzgodnionym z inwestorem
 • podłączenie instalacji elektrycznej
 • zamontowanie pomiędzy jednostkami instalacji freonowej do 3 metrów
 • wypompowanie powietrza z układu klimatyzatora (wytworzenie próżni)
 • montaż grawitacyjnego odprowadzenia skroplin
 • uruchomienie jednostki
 • sprawdzenie szczelności układu chłodniczego
 • przeszkolenie użytkownika z obsługi urządzenia

Proces montażu klimatyzacji

 • Klimatyzator składa się z dwóch części: jednostki zewnętrznej (skraplacza) i wewnętrznej (parownika), które muszą być połączone za pomocą dwóch izolowanych przewodów freonowych. Wraz z nimi należy poprowadzić instalację elektryczną zasilająco-sterującą. Często związane jest to z wykonaniem przekuć- trzeba pamiętać o uszczelnieniu przejścia instalacji przez ścianę zewnętrzną budynku. 
 • Po połączeniu skraplacza z parownikiem miedzianymi rurami chłodniczymi, instalacja musi zostać opróżniona z powietrza i pary wodnej za pomocą pompy próżniowej oraz dopełniona czynnikiem chłodniczym. Końcowym etapem jest sprawdzenie ciśnienia w instalacji. 
 • Instalację chłodniczą można mieć ukrytą w korytkach maskujących lub też w wykutych w ścianie bruzdach, co wygląda zdecydowanie bardziej estetycznie. Wybór należy do Ciebie!

Plusy i minusy klimatyzacji

Użyteczność klimatyzacji odczuwasz na co dzień, chociażby w centach handlowych. Jej pozytywne działanie doceniasz zwłaszcza w upalne dni. Co tak naprawdę zyskujesz dzięki niej?

 • Dobre samopoczucie. Koniec z „zastanym powietrzem” i nieznośną temperaturą. Klimatyzacja pomaga w stworzeniu komfortu cieplnego, wg Twoich upodobań, zapewnia wymianę powietrza- ułatwia dotlenienie organizmu. Dzięki niej lepiej Ci się oddycha.
 • Wyższą wydajność w pracy. By Twój organizm mógł wykorzystać swój potencjał potrzebuje odpowiednich warunków. Stałe odprowadzanie powietrza nasyconego dwutlenkiem węgla, sprawi, że będziesz czuł się mniej senny, Twój mózg będzie dobrze dotleniony i gotowy do produktywnej pracy.
 • Bezpieczeństwo systemów i własne. Klimatyzacja gwarantuje Ci brak problemów z przegrzaniem narzędzi Twojej pracy, więc zarazem chroni sprzęt przed przegrzaniem i zniszczeniem.
 • Prestiż. Przyjemniej czujesz się w pomieszczeniach klimatyzowanych, spędzasz tam więcej czasu, czujesz się komfortowo. Klimatyzacja pomaga zatrzymać klienta na dłużej, stwarza pozytywny obraz miejsca. 

Klimatyzacja powietrza to doskonały sposób na kontrolę temperatury, przepływu i czystości powietrza wewnątrz dowolnego budynku, zarówno dużego jak i małego. Dzisiejsze budynki posiadają bardzo dobrą izolację oraz są wyposażane w coraz większą ilość sprzętu elektronicznego, co wywołuje większą niż dotychczas, potrzebę skutecznej kontroli klimatu.

Klimatyzacja to już nie tylko chłód w sezonie letnim, ale również system ogrzewania, dzięki czemu stosowanie osobnych systemów grzewczych nie jest konieczne. Z dnia na dzień przybywa coraz więcej zwolenników korzystania z komfortowych warunków pracy i życia, jakie gwarantuje klimatyzacja.

Gwarancja usługi

Gwarancja na wykonaną usługę wynosi 24 miesiące. Warunkiem Gwarancji jest wykonanie przeglądów klimatyzacji minimum 2 razy do roku przez naszą firmę.  Zazwyczaj na jesień i wiosnę. Dzięki tym przeglądom uzyskają Państwo możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego. Sezonowe serwisowanie urządzeń klimatyzacji gwarantują właściwe i bezpieczne dla zdrowia działanie urządzenia.